جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 44748
  تاریخ انتشار : 19 بهمن 1392 8:56
  تعداد بازدید : 357

  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

  در رسیدگی به کودکان کار بی سرپرست خلاء قانونی وجود دارد

  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی رسیدگی به کودکان کار خارجی را یک معضل اجتماعی دانست و گفت: در رسیدگی به کودکان کار خارجی و کودکان بی سرپرستی که مورد سوءاستفاده مافیاها قرار می گیرند شاهد یکسری خلاءهای قانونی و ملاحظات سیاسی هستیم که این مساله را تبدیل به یک معضل اجتماعی کرده است.

  azizi.jpg

  عبدالرضا عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: کودکان کاری که در سطح شهر حضور دارند شامل سه دسته می‌شوند یکسری از این کودکان جزء کودکانی هستند که خانواده‌هایشان نیازمندند و این افراد توسط بهزیستی جمع‌آوری می‌شوند و مورد حمایت این سازمان قرار می‌گیرند که در این مساله مشکل خاصی وجود ندارد.

  وی با اشاره به کودکان بی‌سرپرستی که مورد سوءاستفاده مافیاها قرار می‌گیرند، گفت: زمانی که این کودکان جمع‌آوری شوند هر کسی که دو شاهد بیاورد که سرپرستی آن ها را در اختیار دارد، این کودکان را به آن‌ها تحویل می‌دهد و در این مسئله یک خلاء قانونی وجود دارد.

  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان این که مشخص نیست به چه علت کودکان خارجی جمع‌آوری نمی‌شوند، اظهار کرد: باید مجلس و دولت فکری برای این مساله بکنند و با اختصاص اعتبارات و برنامه‌ریزی درست رسیدگی به کودکان خارجی و کودکان بی‌سرپرست مدیریت شود.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
78