جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 44744
  تاریخ انتشار : 19 بهمن 1392 8:45
  تعداد بازدید : 446

  دادستان عمومی و انقلاب زنجان:

  استان زنجان، در گرفتن رضایت از شاکیان بی‏ نظیر است

  دادستان عمومی و انقلاب زنجان با بیان این که «استان زنجان از نظر گرفتن رضایت از شاکیان بی‏ نظیر است» گفت: امسال 10 فقره پرونده قتل در استان از طرف شاکی رضایت گرفتند.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام حسن مظفری در حاشیه بازدید از زندان مرکزی، در جمع خبرنگاران افزود: از سال آینده با قانون مجازات اسلامی همه مشکلات مربوط به کودکان و نوجوانان حل خواهد شد و چیزی به نام حبس برای این رده سنی وجود ندارد.

   

  وی افزود: در سال آینده دستورالعمل لازم این قانون صادر و اصلاح آنان به معنای واقعی انجام خواهد شد و پس از بررسی قاضی نسبت به شرایط خانوادگی کودک بزهکار و در صورت نیاز و واجد صلاحیت نبودن خانواده، کودک به مراکز دیگر مانند کانون اصلاح و تربیت سپرده می‌شود.

   

  این مسوول خاطرنشان کرد: در تمام موارد در زمینه تخلف قضات قانون وجود دارد و در واقع اشتباه قاضی در صدور حکم قطعی نیست و قانون‌گذار موارد اعاده دادرسی را مشخص کرده است تا پس از بررسی مجدد مشکلات حل شود، در واقع حکمی که خلاف شرع و قانون باشد در هر صورت راه فراری دارد تا مجدداً بررسی شود.

   

  وی اظهار کرد: استان زنجان جزو استان‎هایی است که کم‌ترین جرایم را دارا است و استان سی‌ام است که نسبت به جمعیت وقوع جرم را دارد، ولی با این حال بیشترین پرونده‎ها در خصوص ایراد ضرب و جرح عمدی مطلق است که مواردی مانند مشکلات اقتصادی، خانوادگی و ... را می‌توان از علل آن دانست که با بهانه‎های کوچک با یکدیگر درگیر می‌شوند.

   

  مظفری تصریح کرد: استان زنجان دارای مردمی مومن است که سبب شده است امسال 10 فقره پرونده قتل در استان رضایت گرفته است که می‌توان استان را در گرفتن رضایت از شاکیان بی‎نظیر دانست.

   

   


  نظر شما



  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
43