جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 44743
  تاریخ انتشار : 19 بهمن 1392 8:42
  تعداد بازدید : 387

  شکایت گروه های حقوق بشری از آمریکا، انگلیس و آلمان

  چند سازمان بین المللی مدافع حقوق بشر علیه برنامه های جاسوسی آلمان، آمریکا و انگلیس به دادگاه شکایت کردند.

  Multimedia_pics_1384_8_Legal_23-2.jpg

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اتحادیه بین‌المللی حقوق بشر (ILHR)، فدراسیون بین‌المللی حقوق بشر (IFHR) و چند سازمان دیگر با طرح شکایتی در دادگاه فدرال آلمان بررسی برنامه‌های جاسوسی آمریکا، آلمان و انگلیس را خواستار شدند.

   

  این گروه‌ها طی بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کردند: نظارت گسترده و غیرقانونی و جاسوسی ارتباطات اینترنتی و مکالمات تلفنی از سوی آژانس امنیتی ملی آمریکا که نقض حقوق مدنی و حق حریم خصوصی است باید مورد بررسی قرار گیرد. این گروه‌ها در شکایت خود مقامات دولتی را به‌ دلیل کار کردن بر روی این برنامه‌ها در دو دهه گذشته مسئول دانستند و آن‌ها را سرزنش کردند.

   

  فدراسیون بین‌المللی حقوق بشر مستقر در پاریس سال گذشته هشدار داده بود که شرکت‌های اینترنتی همچون گوگل، فیسبوک و اسکایپ در برنامه‌های گسترده جاسوسی آمریکا که با نام «پریسم» شناخته می‌شد، دست داشته‌اند.

   

  بر اساس گزارش یونایتد پرس، جزییات مربوط به این برنامه‌ها را سال گذشته ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق آژانس امنیت آمریکا (NSA) در چند روزنامه انگلیسی زبان منتشر کرد که نشان می‌داد آمریکا ارتباط اینترنتی و مکالمات تلفنی میلیون‌ها شهروند دنیا که رهبران کشورها را نیز شامل می‌شده است کنترل کرده و حتی اطلاعات آن را ذخیره می‌کند.

   

  این گروه‌ها انگلیس و آلمان را نیز به جاسوسی متهم کرده و از دادگاه خواسته‌اند تا به اقدامات غیرقانونی این کشورها برای سرک کشیدن به زندگی خصوصی میلیون‌ها انسان در دنیا به طور عادلانه و کامل رسیدگی کند.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
5