جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 44559
  تاریخ انتشار : 15 بهمن 1392 15:34
  تعداد بازدید : 587

  در گزارش سالانه از وضعیت حقوق بشر؛

  دیده بان حقوق بشر بحرین، رژیم آل خلیفه را به تبعیض علیه شیعیان متهم کرد

  دیده بان حقوق بشر بحرین در گزارش سالانه خود در خصوص "آزادی های مذهبی" در این کشور، مقامات بحرینی را به ادامه نقض حقوق بشر متهم کرد.

  85-89.jpg

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری پانوراما، در گزارش سالانه دیده‌بان حقوق بشر بحرین آمده که مقامات رژیم آل خلیفه همواره دست به اقدامات طایفه‌گرایانه علیه شیعیان بحرینی‌ می‌زنند.

   

  براساس این گزارش بازداشت‌شدگان در زندان‌های رژیم آل خلیفه از نماز خواندن و انجام واجبات دینی ممنوع هستند و نظام بحرین دست به مجازات دسته جمعی علیه مناطق بحرینی می‌زند و مناصب افراد را بر اساس مذهب آنها تعیین می‌کنند.

   

  در این گزارش در خصوص تبعیض‌ طایفه‌ای در بحرین آمده است: میزان مسلمانان شیعه‌ای که در دفتر پادشاهی، گارد ملی، وزارت دفاع، شورای عالی دفاع، شورای عالی زنان و موسسات خیریه فعالیت می‌کنند از یک درصد تجاوز نمی‌کند و تمامی این موسسات تحت نظارت مستقیم پادشاه بحرین فعالیت می‌کنند. حتی تحقیر کردن طایفه‌ای در روزنامه‌های وابسته به نظام بحرین وجود دارد. نیروهای رژیم آل خلیفه به مساجد وابسته به شیعیان یورش می‌برند که از جمله این اقدامات تبدییل مسجد "ابوذر الغفاری" است که بحرینی‌ها آن را هدف‌گیری طایفه‌ای و اهانت به خود دانستند.

   

  نیروهای رژیم آل خلیفه در مراسم عاشورای حسینی نیز دست به اقدامات ظالمانه‌ای زدند که از جمله این اقدامات 24 مورد شکستن پلاکاردها و پرچم‌های عزا و فراخواندن 28 خطیب برای بازجویی بود.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
62