جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 44513
  تاریخ انتشار : 15 بهمن 1392 13:24
  تعداد بازدید : 519

  تعیین مجازات برای سعودی هایی که در خارج می جنگند

  پادشاه عربستان برای مجرمان و اعضای گروه های تروریستی و آنهایی که درخارج از این کشور دست به مبارزه و جنگ می زنند، مجازات حبس 20 ساله تعیین کرد؛ اقدامی که برای بازداشتن سعودی های افراطی به منظور پیوستن به گروه های شبه نظامی صورت گرفته است.

  arabic.ruvr.ru.jpg

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حکم منتشر شده عبدالله دوم، پادشاه عربستان که در آژانس خبری این کشور منتشر شد، آمده است: شرکت در نبردها و مبارزات خارج از عربستان به هر شکلی حکم حبس سه تا 20 ساله برای فرد مجرم به همراه دارد.

   

  همچنین احکام مشابهی برای آن دسته از افرادی که عضو گروه‌های ایدئولوژیکی یا مذهبی افراطی باشند یا در گروه‌ها و سازمان‌های تروریستی داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی عضو شوند، صادر خواهد شد. حمایت از این گروه‌ها، پذیرش ایدئولوژی آنها یا اشاعه این گروه‌ها به وسیله کلام یا نوشتار نیز مشمول حبس می‌شود.

   

  این در حالی است که عفو بین‌الملل به شدت این قانون جدید پادشاه عربستان را مورد نکوهش قرار داد و اعلام کرد این روند می‌تواند به عنوان یک سرکوب و سکوت برای مدافعان حقوق بشر باشد.

   

  عربستان در سال 2011 برای محاکمه ده‌ها تبعه داخلی و خارجی متهم به عضویت در القاعده یا دخالت در درگیری‌های خشونت‌بار در عربستان از سال 2003، دادگاه ویژه تروریسم تشکیل داد.

  در همین حال ده‌ها تبعه سعودی احتمالا به گروه‌های افراطی سوریه پیوسته‌اند؛ کشوری که ریاض حامی قوی و سرسخت شورشیان آن است که علیه بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه می‌جنگند.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
77