جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 44371
  تاریخ انتشار : 14 بهمن 1392 15:39
  تعداد بازدید : 463

  حکم متهم اصلی پرونده سه هزار میلیاردی تغییر نکرده است

  ... سخنگوی قوه قضاییه در خصوص خبر منتشره در برخی رسانه ها مبنی بر اینکه خاوری به آمریکای جنوبی فرار کرده است، گفت: قوه قضاییه پیگیر این موضوع است.

  Sotakbar - ISNA (3 of 17).jpg

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای افزود: بنده از محتوای این خبر چیزی نمی‌دانم و آن را در رسانه‌ها خوانده‌ام و هنوز از وزارت خارجه تایید این خبر را دریافت نکرده‌ام.

   

  وی افزود: متاسفانه افرادی که مدعی هستند با مفاسد پولشویی مبارزه می‌کنند حاضر نشدند که چنین فردی را که اتهام او فساد مالی است به ما تحویل دهند در حال حاضر هم قوه قضاییه،‌ ناجا و وزارت امور خارجه دنبال این موضوع هستند.

   

  سخنگوی قوه قضاییه در ادامه در مورد تغییر حکم متهم اصلی پرونده سه هزار میلیاردی از اعدام به حبس ابد، گفت: هیچ تغییری در احکام متهمان پرونده سه هزار میلیاردی به خصوص متهمانی که حکم‌شان اعدام بوده، اتفاق نیافتده است، البته بخش عمده‌ای از رسیدگی به این پرونده صرف بخش مالی آن می‌شود.

   

  وی با بیان اینکه پیش از این در مورد اینکه اعاده دادرسی در پرونده‌ها به چه شکلی است توضیح داده‌ام گفت: در مورد پرونده فوق برخی از متهمان درخواست اعمال ماده 18 کرده‌اند، ولی پذیرفته نشده است. اعاده دادرسی مواردش در قانون مشخص است، اگر اعاده دادرسی پذیرفته شد رسیدگی مجدد صورت می‌گیرد و در رسیدگی مجدد ممکن است حکم دیگری صادر شود.

   

  خبرنگار مذکور مجددا از سخنگوی دستگاه قضا پرسید که آیا عفو شامل متهمان پرونده سه هزار میلیاردی می‌شود یا خیر که محسنی اژه‌ای پاسخ داد: ما دو نوع عفو داریم؛ یکی عفو به صورت معیاری است و معیارهایی تعیین می‌شود و کسانی که دارای شرایط آن باشند شامل عفو می‌شوند. البته استثنائاتی هم دارند.

   

  محسنی‌اژه‌ای تاکید کرد: در مورد متهمان پرونده سه هزار میلیاردی درخواست عفو نشده است و این افراد فقط یک مورد اعمال ماده 18 کرده بودند که آن هم رد شده است. همچنین بنده تاکنون متوجه نشدم که این افراد اعاده دادرسی خواسته باشند.

   

  ادامه دارد...

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
41