جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 44342
  تاریخ انتشار : 14 بهمن 1392 13:38
  تعداد بازدید : 515

  قانون جدید ضدتروریسم در عربستان اجرایی شد/ "معترضان و اصلاح طلبان تروریست هستند!"

  عربستان از امروز (یکشنبه) قانون جدید مبارزه با تروریسم را به اجرا گذاشت قانونی که به گفته فعالان حقوق بشری بر اساس آن اصلاح طلبان و مخالفان حکومت به عنوان تروریست محاکمه می شود.

  afp1-190.jpg

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، براساس این قانون جدید هرگونه اقدامی که دولت و یا جامعه را تضعیف کند از جمله درخواست برای تغییر حکومت در عربستان به عنوان یک اقدام تروریستی تحت پیگرد قرار خواهد گرفت.

   

  این قانون همچنین به سرویس‌های امنیتی اختیارات گسترده داده تا به منازل یورش برده و تماس‌های تلفنی و فعالیت‌های اینترنتی را رهگیری کنند.

   

  فعالان حقوق بشری که از بابت این قانون نگرانی هستند می‌گویند که صراحتا هدف این قانون حفظ و تثبیت کنترل خاندان آل سعود در قدرت در مواجهه با درخواست اصلاحات دموکراتیک در عربستان است.

   

  عبدالعزیز الشبیلی، یک فعال عربستانی، این قانون را یک فاجعه توصیف کرد. آرام کوگل، یک پژوهشگر گروه دیده‌بان حقوق بشر اظهار داشت: متن و روح این قانون جدید بی‌رحمانه است و دلیلی برای این نگرانی است که مقامات عربستان به آسانی و با اشتیاق از این قانون علیه مخالفان صلح طلب خود استفاده خواهند کرد.

   

  این قانون در تاریخ 16 دسامبر توسط کابینه عربستان تصویب شده و توسط ملک عبدالله امضا شد. این قانون برای نخستین بار روز جمعه توسط یک نشریه دولتی در عربستان به نام ام القری منتشر شد.

   

  عبدالعزیز خوجه، وزیر فرهنگ و اطلاع‌رسانی عربستان در دفاع از این قانون گفت که این قانون میان پیشگیری از جرم و حمایت از حقوق بشر بر اساس قوانین اسلامی تعادل برقرار می‌کند.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
73