جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 44114
  تاریخ انتشار : 13 بهمن 1392 13:11
  تعداد بازدید : 504

  معاون رئیس‌جمهور در امور زنان خبرداد

  مکاتبه با مجلس برای تسریع در بررسی لایحه کاهش ساعت کاری زنان

  معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه لایحه کاهش ساعت کاری زنان هنوز در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصویب نشده، دلیل این امر را در اولویت کاری نبودن لایحه مذکور خواند و گفت: طی مکاتبه ای با این کمیسیون خواستار در اولویت کار قرار گرفتن لایحه کاهش ساعت کاری زنان شدیم.

  23066.jpg

  شهیندخت مولاوردی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: لایحه کاهش ساعت کاری زنان در دستور کار کمیسیون اجتماعی مجلس است و بررسی‌های لازم روی آن انجام شده است.

   

  به گزارش ایسنا، دولت لایحه کاهش ساعت کاری زنان را خردادماه سال جاری به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد. دراین لایحه پیش بینی شده است که در راستای تحکیم خانواده و حمایت از زنان دارای شرایط خاص اجتماعی، ساعات کار زنان سرپرست خانوار، دارای فرزند زیر 7 سال، همسر یا فرزند معلول و مبتلا به بیماری‌های خاص یا صعب العلاج حسب تقاضای کارکنان مشمول این قانون از 44 ساعت به 36 ساعت با حفظ حقوق و مزایا، تقلیل یابد.

   

  مولاوردی همچنین درباره تحت پوشش بیمه قرارگرفتن زنان خانه‌دار گفت: در این حوزه هنوز اتفاقی نیفتاده است و من خبر بیمه شدن 55 هزار زن خانه‌دار را ندیده‌ام.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
25