جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43994
  تاریخ انتشار : 12 بهمن 1392 14:6
  تعداد بازدید : 471

  واکنش دیده بان حقوق بشر به جنایت تازه آل خلیفه

  سازمان دیده بان حقوق بشر از مقام های رژیم بحرین خواست تا در خصوص کشته شدن یک جوان بحرینی تحقیقی مستقل و بی طرفی را آغاز کند.

  به گزارش  باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه العالم:سازمان دیده بان حقوق بشر از مقام های رژیم حمد بن عیسی آل خلیفه، شاه بحرین، خواست تا درخصوص جنایت اخیر و کشته شدن یک جوان بحرینی و زخمی شدن جوانی دیگر، تحقیقی مستقل، بی طرف و فوری آغاز کنند.

   سازمان دیده بان حقوق بشر از مقام های بحرینی خواست نتایج تحقیق دراین زمینه منتشر و علت عدم اطلاع به خانواده های قربانیان در مورد زخمی و شهادت فرزندانشان و یا مکان بازداشت آنها توضیح دهند.

  دیده بان حقوق بشر افزود: اگر نیروهای امنیتی بحرین می خواهند بدنامی آنها در زمینه سرپوش گذاشتن بر نقض حقوق بشر که به آن شهرت دارند، اصلاح شود، باید تحقیقی فوری در خصوص رفتار نیروهای پلیس و عاملان این حادثه، انجام دهند.
  این سازمان تاکید کرد که تصاویر و شهادت شاهدان با ادعاهای وزارت کشور درباره شهادت فاضل عباس تناقض دارد.

  مردم بحرین از مناطق مختلف کشور در مراسم تشییع پیکر شهید فاضل عباس مشارکت کردند آنها خواستار قصاص عاملان این حادثه شدند و مخالفت خود را با هر گونه گفتگو با رژیم حاکم اعلام کردند. در مقابل نیروهای امنیتی رژیم بحرین این تظاهرات مسالمت آمیز را با گلوله سرکوب کردند که بر اثر آن چند تن زخمی شدند.

  قیام مردمی علیه رژیم دیکتاتوری آل‌خلیفه در بحرین از فوریه ۲۰۱۱ آغاز شد و تا کنون نیز ادامه دارد.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
56