جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40701
  تاریخ انتشار : 27 آذر 1392 13:11
  تعداد بازدید : 510

  نماینده لردگان:

  مدعیان جهانی حقوق بشر برای دفاع از حق ملت ها کجا هستند؟

  نماینده مردم لردگان در مجلس، شهیدان حادثه تروریستی عراق را شهدای جهاد اقتصادی توصیف کرد و گفت: آن کشورهای مزدور و ظاهرسازی که فریاد حقوق بشر آن ها گوش فلک را کر کرده است اکنون نه گوشی برای شنیدن و نه چشمی برای دیدن دارند و به یقین آن ها حامیان این جنایتکاران هستند.

  مجید جلیل سرقلعه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری، با ابراز تاسف از وقوع حادثه تروریستی و شهادت جمعی از هم استانی‌ها در عراق این گونه اقدامات ضد بشری را مغایر با اصول انسانی و اخلاقی دانست.

  وی گروه‌های تکفیری و وهابیت را عاملان اصلی این جنایت عنوان کرد و گفت: گروه‌های تکفیری و وهابیت افراطگر و خونخوار با هدف اختلاف و تفرقه‌افکنی بین کشور دوست و همسایه ایران و عراق دست به چنین اقدامات خصمانه و ضد بشری زده‌اند.

  جلیل با طرح این سوال که اکنون مدعیان جهانی حقوق بشر برای دفاع از حق ملت‌ها کجا هستند؟ تصریح کرد: آن کشورهای مزدور و ظاهر سازی که فریاد حقوق بشر آن‌ها گوش فلک را کر کرده است اکنون نه گوشی برای شنیدن و نه چشمی برای دیدن دارند و به یقیین آنها حامیان این جنایتکاران هستند.

  وی با بیان اینکه جهان بشری بویی از انسانیت و دفاع از مظلومان نبرده است، خاطرنشان کرد: به راحتی خون پاک انسان‌های تلاشگر، خدمتکار و مخلص با اهدف شوم اختلاف افکنی و آشوبگری در میان کشورها بر زمین ریخته می‌شود و هیچ کدام از مدعیان جهانی حقوق بشر در اعتراض و دفاع از این مظلومان دم بر نمی‌آورند.

  منتخب مردم لردگان در مجلس با تسلیت به خانواده همه شهدای این واقعه تروریستی، یکی از شهدای این عملیات ترروریستی را از شهرلردگان دانست و اظهار کرد: در این اقدام جنایتکارانه و ضد بشری یکی از غیورمردان و جهادگران عرصه خدمت و تلاشگری از شهرستان لردگان نیز به شهادت رسیده است که این حادثه را به مردم و خانواده بازماندگان تسلیت عرض می کنم.

  وی با بیان اینکه راه و مسیر شهادت همیشه باز است، شهیدان این حادثه را شهدای جهاد اقتصادی دانست و تصریح کرد: به یقیین این افرادی که جان خود را در راه جهاد و خدمت به خلق خدا از دست داده اند شهید محسوب می شوند و اجر و پاداش آنها نیز در نزد خداوند متعال باقی و جاودان است.

  جلیل با تاکید بر شناسایی و معرفی عاملان این جنایت از سوی دولت عراق تصریح کرد: دولت عراق علاوه بر شناسایی و معرفی مزدوران و عاملان این جنایت باید امنیت و سلامت زائران و پیمانکاران ایرانی و حتی دیگر کشورهای اسلامی را نیز تامین و تضمین کند.

  وی با تاکید بر اینکه این گونه اقدامات غیرانسانی و تروریستی تاثیری در روند ارتباط دوستانه ایران و عراق نخواهد داشت تصریح کرد: اینگونه اقدامات نه تنها نمی‌تواند تاثیری بر روند توسعه و تحکیم روابط همه جانبه بین دو کشور مسلمان و همسایه بگذارد، بلکه عزم و اراده کشورها را برای تقویت این روابط و همکاری ها در ابعاد دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی تقویت می‌کند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28103329
اکنون :
8