جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40617
  تاریخ انتشار : 26 آذر 1392 16:4
  تعداد بازدید : 517

  الوندی:

  نظراتمان را درباره حقوق کودکان در منشور ارائه کنیم

  دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، گفت: فرصت خوبی است که ما در مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک نظرات خودمان را درباره پیش نویس منشور حقوق شهروندی ارائه کنیم.

  erfan khoshkhoo (1 of 4).jpg

  به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، الوندی طی سخنانی در هفتمین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنواسیون حقوق کودک، گفت: حساسیت موضوع کودک در همین ایام باعث شد که وزارت محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی به فکر بیفتد و بحث ساماندهی کودکان خیابانی را مجددا شروع کنند.

   

  وی افزود: اولین جلسه در رابطه با این موضوع با حضور وزیر محترم تشکیل شد و ایشان خیلی مصمم بودند که آیین‌نامه مربوطه را اجرایی کنند.

   

  الوندی با اشاره به گزارش‌های ادواری مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، گفت: ما در حال فراهم کردن زمینه‌ها و مقدمات گزارش‌های تکمیلی و ملی هستیم و کارگروه پالایش و ارزیابی دارد روی آن کار می‌کند تا بتوانیم این گزارش‌ها را تقدیم مسئولان کنیم.

   

  دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با اشاره به منتشر شدن پیش‌نویس منشور حقوق شهروندی در سایت ریاست جمهوری گفت: این منشور یک سند غیررسمی است که مباحث متعددی در آن مطرح شده و در بخشی از آن به حقوق کودکان پرداخته شده است.

   

  وی گفت: من فکر می‌کنم فرصت خوبی است که ما در مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک نظرات خودمان را درباره پیش‌نویس منشور حقوق شهروندی ارائه کنیم، البته وزارت دادگستری هم به طور خاص یک کارگروه تشکیل داده است که در رابطه با ایرادات شکلی و موارد محتوایی منشور، مباحثی داشته باشند و من فکر می‌کنم باید در این بخش فعال عمل کنیم؛ زیرا منشور حقوق شهروندی هم می‌تواند به عنوان یک سند بالادستی برای ما مورد استناد قرار گیرد.

   

  الوندی با اشاره به سالروز تصویب کنواسیون حقوق کودک گفت: یکی از کارهای خوبی که در این مقطع انجام شد شروع به کار آموزش برای ترویج مفاد کنواسیون بود. ما با آموزش و پرورش و نهادهای دیگری که بتوانند کنواسیون را آموزش و ترویج دهند همکاری می‌کنیم.

   

  وی با اشاره به ضرورت اهمیت دادن به حقوق کودک توسط مجلس، گفت که فراکسیون حمایت از حقوق کودکان در مجلس در 5 آذر و با حضور 30 نفر از نمایندگان تشکیل شده است.

   

  به گزارش ایسنا، پس از صحبت‌های الوندی، رؤسای کارگروه‌های مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به ارائه گزارشاتی پرداختند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28193325
اکنون :
9