جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40616
  تاریخ انتشار : 26 آذر 1392 16:2
  تعداد بازدید : 509

  قاضی محمدی‌کشکولی:

  متهمان پرونده اختلاس از بیمه ایران مرتکب جرایم مرکب شده اند

  رییس شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران گفت: احتمالا فردا آخرین جلسه رسیدگی به پرونده اختلاس از بیمه ایران خواهد بود، در غیر این صورت ادامه رسیدگی به سه شنبه هفته آینده موکول می شود.

  MONA HOOBEHFEKR-32.jpg

  به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، قاضی محمدی‌کشکولی در جمع خبرنگاران درباره رسیدگی به این پرونده گفت: آرای برخی از متهمان این پرونده در دیوان عالی کشور نقض شد و رسیدگی مجدد به آن به شعبه 79 واگزار شد، البته تعدادی از متهمان به علت معذوریت پزشکی در دادگاه حضور نیافتند.

   

  وی افزود: احضاریه برای دو نفر از متهمان نیز ارسال نشد و ما تلاش داریم که در صورت حضور این دو نفر رسیدگی را فردا به پایان برسانیم، در غیر این صورت ادامه رسیدگی به این پرونده به سه شنبه هفته آینده موکول می‌شود.

   

  محمدی‌کشکولی ادامه داد: طبق قانون زمانی که ختم رسیدگی اعلام می‌شود بعد از هفت روز حکم صادر خواهد شد.

   

  رییس شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران درباره اینکه عمده تخلفات متهمان این پرونده چیست؟ گفت: این جرایم به گونه‌ای است که جزو جرایم مرکب محسوب می‌شوند که به لحاظ رویه غلطی که در بعضی جاها حاکم بوده همانطور که در اظهارات برخی از متهمان نیز بیان شد، اتفاق می‌افتد. البته به نظر می‌رسد جهل به قانون از سوی مدیرانی که منصوب می‌شوند نیز بی‌تاثیر نباشد که این امر باعث می‌شود عملکرد آن‌ها منجر به تشکیل چنین پرونده‌هایی شود.

   

  قاضی محمدی کشکولی تاکید کرد: ما سعی کردیم روند رسیدگی به این پرونده طبق موازین قانونی باشد . به اتهامات حدود 28 نفر رسیدگی می‌کنیم که دو نفر از آنها غایب بودند و اگر این افراد در دادگاه حضور پیدا نکنند حکم غیابی برای آنها صادر می‌شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28193325
اکنون :
7