جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40606
  تاریخ انتشار : 26 آذر 1392 14:10
  تعداد بازدید : 385

  عضو انجمن حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست:

  قانون ازدواج سرپرست با فرزندخوانده تهدید بالقوه ای برای مادر خانواده است

  عضو انجمن حمایت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست گفت: قانون حمایت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست، قانون نسبتا خوبی است، اما امیدواریم که دولت اصلاحیه ای در زمینه ماده 27 این قانون که به سرپرست خانواده اجازه می دهد با حکم دادگاه با فرزند خوانده ازدواج کند، به مجلس ارائه دهد.

  hamidreza dastjerdi-12-78.jpg

  به گزارش خبرنگار«اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، فرشید یزدانی در مراسم «کودکان بی‌سرپرست، جامعه، حمایت و توانمندسازی» گفت: در ماده 27 قانون حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست، به سرپرست اجازه می‌دهد که با حکم دادگاه با فرزند خوانده‌اش ازدواج کند که هم مجلس شورای اسلامی و هم شورای نگهبان این نگاه را تایید کرده‌اند. چنین دیدگاهی برآمده از رویکرد مردسالارانه است و حوزه امن کودکی و خانواده را بر هم می‌زند و موجب تمایل خانواده‌ها به سرپرستی از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست می‌شود. علاوه بر آن تهدید بالقوه‌ای برای مادرخانواده است.

   

   

  دولت محیط امنی را برای کودکان بی‌سرپرست ایجاد کند

   

   

  وی درادامه گفت: دولت باید علاوه بر حمایت‌های قانونی، زمینه را برای حمایت‌های مالی و اجتماعی از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست ایجاد کند و وظیفه اصلی در این حوزه بر عهده دولت است. دولت امکانات مالی کمی ندارد و باید در این حوزه وارد بحث‌های اساسی کلان شود و در این جهت محیط امنی را برای کودکان بی‌سرپرست ایجاد کند.

   

  یزدانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: کودکان بی‌سرپرست در سال‌های اول زندگی دچار گسست از خانواده می‌شوند. بخشی از آنها به علت اتفاقات طبیعی و بخشی دیگر به دلیل اتفاقات اجتماعی به این مسئله دچار می‌شوند.

   

  این عضو انجمن حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست افزود: پیامدهای بی‌سرپرستی کودکان، مخدوش شدن دوران کودکان و نقصان در فرآیند توانمند شدن آنان در جامعه‌پذیری است. در این شرایط وضعیت دولت و جامعه مطرح می‌شود.

   

  یزدانی در پایان اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین بحث‌ها، ایجاد زمینه برای توانمندسازی و رشد معقول کودکان است و باید شرایط برابر برای آنان در مقایسه با کودکان دیگر به وجود آید.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28193325
اکنون :
22