جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40602
  تاریخ انتشار : 26 آذر 1392 14:2
  تعداد بازدید : 439

  ابوترابی:

  فرمان ۸ ماده ای امام(ره) بهترین سند حقوق شهروندی است

  عضو کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه فرمان ۸ ماده ای حضرت امام(ره) بهترین سند حقوقی شهروندی است گفت: برای اجرای این فرمان باید کار فرهنگی صورت گیرد.

  فرمان ۸ ماده‌ای امام(ره) بهترین سند حقوق شهروندی است

  به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالروز صدور فرمان 8 ماده‌ای حضرت امام خمینی(ره) در خصوص حقوق مردم، قانون، قوه‌قضائیه و لزوم اسلامی شدن روابط و قوانین، گفت: فرمان 8 ماده‌ای حضرت امام‌خمینی(ره) بهترین سند حقوقی شهروندی است که تا به حال داشته‌ایم.

  وی ادامه داد: چند ماده اصلی این فرمان در خصوص عدم شنود بدون حکم داده توسط مسئولان مربوطه و منع شکنجه است و حتی در این فرمان آمده متهمی که قرار است اعدام شود باید با احترام و طبق قانون اعدام شود.
  عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در خصوص میزان اجرایی شدن این فرمان در سال‌های اخیر، گفت: در مجموع فرمان حضرت امام(ره) اعمال شده اما طبق خبرهایی که به ما می‌رسد متاسفانه برخی اوقات نقض شده است.
  ابوترابی راهکارهای اجرایی شدن فرمان حضرت امام(ره) را اقدامات فرهنگی و نظارت بیشتر دانست و گفت: برای اجرایی شدن فرمان حضرت امام(ره) باید کار فرهنگی صورت گیرد و ضابطان دادگستری به کار فرهنگی احترام گذاشته و آن را انجام دهند. نیابد متهم را شکنجه دهند و شنود بدون حکم دادگاه را انجام ندهند. باید حقوق شهروندی را رعایت کنند.
  وی در پایان خاطرنشان کرد: برای عملی کردن فرمان حضرت امام‌خمینی(ره) باید نظارت‌ها بیشتر شود و در این زمینه قوانین نیز اصلاح شود، البته قوانین خیلی نقض ندارد و اجرای مستقیم مجریان اشکالاتی دارد که باید رفع شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28193325
اکنون :
20