جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40585
  تاریخ انتشار : 26 آذر 1392 12:55
  تعداد بازدید : 317

  عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تاکید کرد

  در تنظیم بودجه مصلحت نظام، کشور و مردم در نظر گرفته شود

  یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید توجه ویژه ای به مشکلات دستگاه قضایی داشته و بودجه مناسبی را برای آن در نظر گیرد.

  bodje.jpg

  حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که «متاسفانه طی سالیان متمادی بودجه دستگاه قضایی از سوی دولت‌ها مورد بی‌مهری قرار گرفته است» اظهار کرد: دستگاه قضایی دارای مشکلات بسیار عدیده‌ای است که شامل ساختمان، زندان‌ها و ... است.

   

  وی تصریح کرد: طی سال‌های گذشته بودجه خاصی به دستگاه قضایی اختصاص نیافته است، البته گاهی در تلفیق از افزایش تعرفه‌های دادگستری مبلغی گاها محقق شده و یا حتی همان هم اختصاص نیافته؛ بنابراین به نظر می‌رسد که باید دولت توجه جدی به مشکلات دستگاه قضایی داشته و فکر اساسی کند.

   

  وی با اشاره به این‌که «دولت تلاش کرده لایحه بودجه را منطبق با درآمدها تنظیم کند»، گفت: اما بنده معتقدم که بخشی از درآمدها محقق نمی‌شود که شامل وصول مالیات و یا فروش اوراق مشارکت است؛ زیرا عددی که در بودجه در نظر گرفته شده تا حدودی امکان تحقق ندارد.

   

  این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: یکی از مواردی که باید دولت در بودجه به آن توجه می‌کرد این است که بسیاری از طرح‌های عمرانی که 80 درصد کار آن‌ها انجام شده است باید اعتباری در بودجه 93 برایش پیش‌بینی می‌شد که تا سال 93 به اتمام برسد. این در حالی است که بعضی از این پروژه‌ها از پروژه‌های بسیار بااهمیت و سرنوشت‌سازی هستند که باید این اهمیت لحاظ می‌شد که تا حدودی مغفول مانده است.

   

  وی با اشاره به این‌که «در حال حاضر کمیسیون برنامه و بودجه و سپس کمیسیون تلفیق این‌گونه مسائل را پیگیری می‌کنند»، گفت: باید راهکارهایی اتخاذ شود که در تنظیم بودجه مصلحت نظام، کشور و مردم در نظر گرفته شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28193325
اکنون :
3