جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40581
  تاریخ انتشار : 26 آذر 1392 12:44
  تعداد بازدید : 340

  تاکید رییس سازمان زندان ها بر انجام پژوهش های کیفرشناسانه

  رییس سازمان زندان ها با تبیین اهمیت و جایگاه پژوهش، ماهیت، اهداف و جهت گیری آن، بر انجام تحقیقات و پژوهش های مبتنی بر مبانی نوین کیفرشناسی راه حل محور تاکید کرد.

  888-5.JPG

  به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانمشجویان ایران (ایسنا)، اسماعیلی با تبریک هفته پژوهش گفت: زندگی بشر بدون پژوهش و دستاوردهای آن پوچ و بی‌معناست.

   

  وی تکامل جامعه بشری و ادامه حیات بشر را در گرو دستاوردهای پژوهشی دانست.

   

  رییس سازمان زندان‌ها با اشاره به آیات قرآنی افزود: خدای متعال به عنوان آفریدگار، زندگی بشر را مبتنی بر تحقیق و بررسی قرار داده است و با ابزاری مانند گوش، چشم، دل و همچنین از طریق فرستادگان و هادیان، ائمه، کتاب و کلام حضرت در حقیقت خواسته که بشر بتواند بررسی و پژوهش کند.

   

  اسماعیلی سه هدف را در تحقیق ترسیم کرد و گفت که یکی از اهداف تحقیق این است که به‌وسیله آن عملکرد فعلی را ارزیابی کنیم که آیا عملکرد ما در مسیر صواب است یا خطا؟

   

  وی با اشاره به پژوهش‌های انجام شده در سازمان زندان‌ها گفت: بر اساس آیین‌نامه، پژوهش در برنامه کاری سازمان قرار دارد، جهت‌گیری آن هم مشخص شده است که کلیه پژوهش‌ها باید مبتنی بر مطالعات و تحقیقات کیفرشناسانه باشد.

   

  رییس سازمان زندان‌ها افزود: باید ببینیم که تا چه اندازه تحقیقات انجام شده با این آئین‌نامه سازگاری و همخوانی دارد و در این راستا بازنگری کنیم.

   

  اسماعیلی با انتقاد از برخی پژوهش‌های انجام شده، گفت: پژوهش نباید اکتفا به بیان مشکل باشد که همگان از آن آگاهیم؛ چرا که ما نیازمند پژوهش‌هایی هستیم که منتج به ارائه راه حل شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28193325
اکنون :
23